Жінки частіше страждають булімією, ніж чоловіки

Булімія — один з видів порушення апетиту. Хворий буліміею, прагнучи контролювати власну вагу, після переїдання, а іноді — після кожного приймання їжі, «очищає» шлунок за допомогою проносних препаратів або штучно викликаної блювоти. Як правило, періоди голодування в таких людей чергуються із приступами обжерливості.

Жінки страждають цим неврозом частіше чоловіків, хоча останнім часом усе більше  представників сильної половини стають «емоційними їдцями». Причини булімії різноманітні, але в основному це часті стреси вкупі з необхідністю підтримувати струнку фігуру.

Регулярне переїдання й зловживання висококалорійними продуктами стають способом відволіктися від проблем, компенсувати стреси. Існує думка, що сучасна людина їсть для чого завгодно, тільки не для угамування голоду.

Так, для більшості  чоловіків їжа — це звичка. Вони вгамовують гіпотетичний голод, чітко знаючи, що повинні поснідати, пообідати й повечеряти. Зате для жінок навіть процес прийняття їжі пов’язаний з емоціями.  Тому, задоволення почуття голоду легко й швидко заміняється задоволенням зовсім інших почуттів: гніву, роздратування, радості.

Невроз, пов’язаний з надмірним переїданням, називається обжерливістю. Але сучасна мода на худорбу провокує розвиток цієї недуги спочатку в булімію, а потім — в анорексію (відмова від їжі через постійне прагнення схуднути). Оскільки зовнішність жінки традиційно перебуває під більш пильною увагою, найчастіше цим неврозам піддаються саме вони.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*