Про дружбу носорога з птахами

Носоріг – ця величезна товстошкіра тварина, відмінна риса якого – луската шкіра й один або кілька більших рогів біля носа. На сьогоднішній день носорогів залишилося не так уже багато через браконьєрську діяльність заради видобутку рогів, дуже коштовних на деяких територіях. В основному тварини зустрічаються в Африці й Південно-Східній Азії. Можна сказати, що вони перебувають у стадії вимирання.
Дуже багато часу носороги проводять у воді, там вони п’ють, прохолоджуються від жари й рятуються від паразитів.

Також позбуватися від останніх їм допомагають невеликі пташки, що супроводжують носорогів усюди. Цих пташок називають «личинкоїдами» або «кліщоловками» за рахунок того, що вони харчуються різними комахами-паразитами, які живуть у більших складках шкіри тварин. Носорогам від цього тільки користь, адже «кліщоловки» виступають своєрідними «санітарами», підтримують чистоту й здоров’я шкіри.
Про дружбу носорога з птахами
Ще одна важлива функція «личинкоїдів» — попередження про небезпеку, яке може підстерігати скрізь. Адже як відомо, носороги мають маленькі вічка й дуже слабкий зір. Тому, птах, тільки-но почувши небезпеку, сигналізує носорогові про неї лементом, рухами. Носоріг добре знає цей лемент й реагує блискавично – підхоплюється, оглядається й тікає. Незважаючи на великі розміри – він дуже швидкий, рухливий і робить круті розвороти на бігу. Тому його так важко наздогнати мисливцеві.

Навіть у випадку переслідування, коли носоріг пересувається на дуже великій швидкості, птахи не залишають свій пост – спину тварини. Вони всі так само сидять із боків. Якщо їх змітає низькоростучими гілками – вони відразу вертаються назад і продовжують шлях.
Якщо ж мисливець-браконьєр все-таки наздоганяє носорога й убиває його, то птахи думають, що він просто спить і залишаються на спині. За словами американського немврода Куннинга, бачачи мисливця, птахи намагаються розбудити носорога, голосно кричать і летять тільки, коли нічого не допомагає.

Крім личинкоїдів, біля носорога часто перебувають єгипетські чаплі, які теж оббирають паразитів з носорога, але вже з ніг.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*