Молодь і книги

Молодь зараз має у своєму розпорядженні широкий вибір розваг для розуму, і читання серед них — не саме популярне заняття. Згідно з дослідженнями, менше 30% підлітків читають багато й із задоволенням.

Дозвілля дітей зараз може бути більш ніж різноманітне, і багато підлітків, вибираючи легкий шлях, віддають перевагу книзі телевізор або комп’ютер. Воно й зрозуміло, адже адаптовані сучасні фільми й комп’ютерні ігри вимагають набагато менших розумових зусиль і не ставлять перед глядачем морально-етичних завдань.

Ті ж дослідження показують, що читаюча молодь віддає перевагу не класикові пригодницького жанру, як їх батьки у свій час, а актуальні розповіді про своїх сучасних однолітків. Саме в таких здобутках підлітки сподіваються знайти вирішення своїх власних проблем, що знаходять відбиття на сторінках книги.

На жаль, дуже складно в океані яскравих обкладинок і кричущих назв знайти дійсно цікаву і якісну літературу подібного напрямку. Авторові гарних молодіжних романів потрібно бути максимально щирим, досконально знати реалії сучасного життя, бути в курсі всіх проблем, з якими зустрічаються сучасні молоді люди. Адже вони моментально відчують фальш і некомпетентність письменника.

З іншого боку, класичні здобутки не приваблюють юних читачів, та й знайомство з ними відбувається винятково на уроках літератури.

Усім відомо, що десятиліттями перевірена схема проведення цих уроків стабільна, з покоління в покоління відбиває бажання читати не тільки класичну, але й будь-яку іншу літературу. Доскональне розжовування навіть геніального здобутку, нав’язування стереотипних висновків, не відповідних до підліткового сприйняття, робить читання справжнім катуванням для дитини.

Не варто упускати з виду, що звичка й любов до читання прищеплюються з раннього дитинства, коли батьки не тільки регулярно й багато читають для малят, але й самі не розстаються із книгою.

У такій родині дитина із задоволенням читає й класичні твори, і сучасну літературу.

Советуем вам посмотреть видео Грядки по Миттлайдеру. Метод Миттлайдера становится все более популярным для огородников в многих странах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*