Чому дитина кривляється?

Дитяче кривляння — достатньо неприємне явище, особливо, якщо спостерігати його доводиться день у день. Можна перепробувати масу способів боротьби з ним, але не добитися результату. Спробуємо почати з пошуку причин.

Отже, однією із причин кривляння може бути спроба залучити до себе увагу навколишніх. Такий спосіб заповнення дефіциту любові й розуміння може бути викликаний відчуттям свого ущемлення, ревнощами.

У цій ситуації відновлення емоційного благополуччя дитини — єдиний діючий засіб боротьби з «некрасивою» поведінкою. Ревнощі й занепокоєння, навіть будучи безпідставними, однаково залишаються реальними переживаннями маляти. А виходить, з негативними емоціями потрібно боротися. Тут немає місця загальним рекомендаціям, тому що батьки повинні діяти, виходячи з реальної обстановки й знання власної дитини.

Головне — уважне ставлення, інтерес і участь у справах дитини, демонстрація любові. Якщо маля не позбавлене задоволення спілкування з найближчими людьми, їх турботи й розуміння, у неї навряд чи виникне бажання заподіювати рідним біль, оголошуючи війну загальноприйнятим нормам поведінки.Чому дитина кривляється?

Але можливо, дитиною рухає не егоїстичний намір стати центром загальної уваги, а  бажання підняти вам настрій, розвеселити, розфарбувати сірий побут кольорами веселощів й радості? А може, у вашого нащадка вроджені акторські здібності?
У кожному разі необхідно постаратися направити кипучу енергію маленького блазня в потрібне русло. Для початку поясніть дитині, що його жарти й веселощі гарні, але тільки для них потрібно вибирати правильний час і місце, інакше в очах навколишніх він ризикує стати посміховищем.

Наприклад, замість безперервних «виступів» перед тими гостями, що зібралися, можна підготувати програму, у якій дитина зможе продемонструвати пантоміми, фокуси або пародії. Важливо, що для вистави виділяються чіткі тимчасові рамки, а сам виступ не повинний залишитися без численних позитивних коментарів.

Ще краще надати вашому артистові можливість постійно вдосконалювати свою схильність до ексцентрики й пародії, наприклад, на сцені дитячого драмгуртка або театральної студії.

Хочете двитися відео уроки: video-lessons.net. На сайті існує безліч цікавих та корисних відео уроків

Що убиває мікроби?

Ультрафіолетові промені – це невидиме оком електромагнітне випромінювання, яке займає спектральну область між рентгенівським і видимим випромінюваннями в межах хвиль 400 – 10 нм.

Зірки, сонце, туманність і ін. космічні об’єкти є природніми джерелами УФ-випромінювання. До штучних джерел УФ-випромінювання належать газорозрядні лампи. Уперше про ультрафіолетові промені світ довідався в 1841 році завдяки німецькому фізикові Риттеру.

Ультрафіолетові промені поширюються тільки по прямій, при цьому сила їх проникнення невелика і їх дія обмежується поверхнею предмета, що опромінюється.

Клітини, у які проникає ультрафіолет, перетерплюють зміни на генетичному рівні, у результаті чого не можуть нормально функціонувати. Іншими словами, ультрафіолетове випромінювання позбавляє бактерії й віруси можливості розмножуватися.

У ДНК мікроорганізмів ультрафіолетовий квант вступає у взаємодію з тиміном (один з нуклеотидів, що утворюють подвійну спіраль основної молекули життя).

Під впливом опромінення «сусідні» тиміни утворюють так званий димер – злиття двох основ воєдино.

Клітинна система ДНК має здатність відновлюватися, у принципі й такі димери вона може замінити новими основами. Здатність відновлення багато в чому залежить від часу впливу ультрафіолету – чим довше він впливає на ДНК, тим більше тимінових димерів утворюється в клітині, а, отже, і «відродитися» їй буде складніше.

У результаті їх скупчення мікроорганізми значно повільніше розмножуються, а деякі взагалі втрачають здатність до розмноження. А це приводить до вимирання колонії. Звідси випливає, що зміни в клітинах, властиві в ДНК, залежать від дози опромінення. Мала доза втілення приводить до ослаблення клітини (основна частина енергії витрачається на відновлення ДНК), середня доза викликає мутаційні процеси, а вплив більших доз приводить практично до її миттєвої загибелі.

Для дезінфекції приміщень, як правило, використовують ртутні лампи низького тиску, 86% випромінювання яких становлять хвилі, що мають довжину близько 254 нм, що збігається з одним з піків кривої бактерицидної ефективності. Крива бактерицидної ефективності має два піки: один у межах довжини хвилі, рівної 256 нм, другий – 185 нм.

Саме ці такі кванти світла найбільше поглинаються молекулами ДНК. Для всього живого більшу небезпеку представляє короткохвильовий пік, але для дезінфекції його не застосовують, оскільки його випромінювання гарне поглинається склом, водою й киснем.

У висновку хотілося б відзначити, що незважаючи на те, що ультрафіолет подарований нам матінкою природою, він не безпечний.

Про дружбу носорога з птахами

Носоріг – ця величезна товстошкіра тварина, відмінна риса якого – луската шкіра й один або кілька більших рогів біля носа. На сьогоднішній день носорогів залишилося не так уже багато через браконьєрську діяльність заради видобутку рогів, дуже коштовних на деяких територіях. В основному тварини зустрічаються в Африці й Південно-Східній Азії. Можна сказати, що вони перебувають у стадії вимирання.
Дуже багато часу носороги проводять у воді, там вони п’ють, прохолоджуються від жари й рятуються від паразитів.

Також позбуватися від останніх їм допомагають невеликі пташки, що супроводжують носорогів усюди. Цих пташок називають «личинкоїдами» або «кліщоловками» за рахунок того, що вони харчуються різними комахами-паразитами, які живуть у більших складках шкіри тварин. Носорогам від цього тільки користь, адже «кліщоловки» виступають своєрідними «санітарами», підтримують чистоту й здоров’я шкіри.
Про дружбу носорога з птахами
Ще одна важлива функція «личинкоїдів» — попередження про небезпеку, яке може підстерігати скрізь. Адже як відомо, носороги мають маленькі вічка й дуже слабкий зір. Тому, птах, тільки-но почувши небезпеку, сигналізує носорогові про неї лементом, рухами. Носоріг добре знає цей лемент й реагує блискавично – підхоплюється, оглядається й тікає. Незважаючи на великі розміри – він дуже швидкий, рухливий і робить круті розвороти на бігу. Тому його так важко наздогнати мисливцеві.

Навіть у випадку переслідування, коли носоріг пересувається на дуже великій швидкості, птахи не залишають свій пост – спину тварини. Вони всі так само сидять із боків. Якщо їх змітає низькоростучими гілками – вони відразу вертаються назад і продовжують шлях.
Якщо ж мисливець-браконьєр все-таки наздоганяє носорога й убиває його, то птахи думають, що він просто спить і залишаються на спині. За словами американського немврода Куннинга, бачачи мисливця, птахи намагаються розбудити носорога, голосно кричать і летять тільки, коли нічого не допомагає.

Крім личинкоїдів, біля носорога часто перебувають єгипетські чаплі, які теж оббирають паразитів з носорога, але вже з ніг.

Жінки частіше страждають булімією, ніж чоловіки

Булімія — один з видів порушення апетиту. Хворий буліміею, прагнучи контролювати власну вагу, після переїдання, а іноді — після кожного приймання їжі, «очищає» шлунок за допомогою проносних препаратів або штучно викликаної блювоти. Як правило, періоди голодування в таких людей чергуються із приступами обжерливості.

Жінки страждають цим неврозом частіше чоловіків, хоча останнім часом усе більше  представників сильної половини стають «емоційними їдцями». Причини булімії різноманітні, але в основному це часті стреси вкупі з необхідністю підтримувати струнку фігуру.

Регулярне переїдання й зловживання висококалорійними продуктами стають способом відволіктися від проблем, компенсувати стреси. Існує думка, що сучасна людина їсть для чого завгодно, тільки не для угамування голоду.

Так, для більшості  чоловіків їжа — це звичка. Вони вгамовують гіпотетичний голод, чітко знаючи, що повинні поснідати, пообідати й повечеряти. Зате для жінок навіть процес прийняття їжі пов’язаний з емоціями.  Тому, задоволення почуття голоду легко й швидко заміняється задоволенням зовсім інших почуттів: гніву, роздратування, радості.

Невроз, пов’язаний з надмірним переїданням, називається обжерливістю. Але сучасна мода на худорбу провокує розвиток цієї недуги спочатку в булімію, а потім — в анорексію (відмова від їжі через постійне прагнення схуднути). Оскільки зовнішність жінки традиційно перебуває під більш пильною увагою, найчастіше цим неврозам піддаються саме вони.

Молодь і книги

Молодь зараз має у своєму розпорядженні широкий вибір розваг для розуму, і читання серед них — не саме популярне заняття. Згідно з дослідженнями, менше 30% підлітків читають багато й із задоволенням.

Дозвілля дітей зараз може бути більш ніж різноманітне, і багато підлітків, вибираючи легкий шлях, віддають перевагу книзі телевізор або комп’ютер. Воно й зрозуміло, адже адаптовані сучасні фільми й комп’ютерні ігри вимагають набагато менших розумових зусиль і не ставлять перед глядачем морально-етичних завдань.

Ті ж дослідження показують, що читаюча молодь віддає перевагу не класикові пригодницького жанру, як їх батьки у свій час, а актуальні розповіді про своїх сучасних однолітків. Саме в таких здобутках підлітки сподіваються знайти вирішення своїх власних проблем, що знаходять відбиття на сторінках книги.

На жаль, дуже складно в океані яскравих обкладинок і кричущих назв знайти дійсно цікаву і якісну літературу подібного напрямку. Авторові гарних молодіжних романів потрібно бути максимально щирим, досконально знати реалії сучасного життя, бути в курсі всіх проблем, з якими зустрічаються сучасні молоді люди. Адже вони моментально відчують фальш і некомпетентність письменника.

З іншого боку, класичні здобутки не приваблюють юних читачів, та й знайомство з ними відбувається винятково на уроках літератури.

Усім відомо, що десятиліттями перевірена схема проведення цих уроків стабільна, з покоління в покоління відбиває бажання читати не тільки класичну, але й будь-яку іншу літературу. Доскональне розжовування навіть геніального здобутку, нав’язування стереотипних висновків, не відповідних до підліткового сприйняття, робить читання справжнім катуванням для дитини.

Не варто упускати з виду, що звичка й любов до читання прищеплюються з раннього дитинства, коли батьки не тільки регулярно й багато читають для малят, але й самі не розстаються із книгою.

У такій родині дитина із задоволенням читає й класичні твори, і сучасну літературу.

Советуем вам посмотреть видео Грядки по Миттлайдеру. Метод Миттлайдера становится все более популярным для огородников в многих странах.

Пляжна гімнастика

Можна лежати й ніжитися на сонечку без яких-небудь рухів, а можна й зайнятися своїм тілом – робити пляжну гімнастику. Але які ж вправи можна робити на пляжі, щоб не привертати до себе загальну увагу? Почнемо із вправи для рук.

Ляжте на спину, руки розкинуті убік, долоні повернені вниз. М’язи розслаблені. Стисніть пальці в кулак й поверніть долоні нагору, одночасно напружте м’язи й зробіть вдих. Після чого долоні поверніть униз, м’язи можете розслабити й зробити видих. Зробіть 15 повторів, потім руки випрямите уздовж тіла, розслабте м’язи й відпочиньте якийсь час.

Наступна вправа для зміцнення м’язів грудей й рук. Напружуйтеся й розслаблюйтеся. Залишаючись на спині, руки зігнуті в ліктях і лежать під головою. У такому положенні натисніть сильно кілька раз на пісок, при цьому зробивши вдих, потім розслабте всі м’язи й зробіть видих. Зробіть два повтори.  

Ця вправа для живота й ніг. Залишаючись також на спині, зігніть повільно коліна, причому ступні повинні обпиратися об землю, зробіть вдих. Після чого ноги злегка підніміть і опустіть, випрямляючи їх на землю, зробіть видих. Потім глибоко вдихніть і повільно видихніть, при цьому м’язи ніг напружені, коліна випрямлені, носки сильно потягнуті. Таку вправу повторіть 10-15 раз.  Пляжна гімнастика

А тепер зробіть вправу для м’язів спини. Ляжте на живіт, зігніть руки в ліктях, долоні лежать одна на інший, а на долонях лежить підборіддя. Підніміть плечі, причому голова повинна залишатися в тому ж положенні, напружте сильно м’язи стегон, ніг і спини. Вигніть своє тіло у вигляді дуги, зробіть вдих. Після чого розслабте м’язи й з видихом поверніться у вихідне положення. Зробіть 10 повторів.  

Зміцнюємо животик. Сядьте, ноги витягнуті вперед. Зробіть нахил уперед плечима, не опираючись руками. Якщо Вам цю вправу не вдається виконати, виходить, у Вас ослаблені м’язи живота.

Підніміть руки нагору й зробіть кілька нахилів уперед, пальці повинні стосуватися ступнів. Після чого постарайтеся сісти «по-турецьки», зігнувши ноги в колінах. Опираючись на зовнішню сторону ступні, без допомоги рук, устаньте, нахиливши злегка тулуб уперед. Ця вправа прекрасно тренує м’язи ніг і живота.