Тиждень зимового спорту, присвячений майбутній VIII Олімпіаді в Парижі

25 січня 1924 року На південному-сході Франції, у Шамоні, у самого підніжжя Монблану, відкрилося міжнародне змагання за назвою «Тиждень зимового спорту, присвячений майбутній VIII Олімпіаді в Парижі», тобто по суті — перші зимові Ігри. На змагання з’їхалися 293 спортсмена (у тому числі 13 жінок) з 16 країн. Германію, як призвідницю Першої світової війни, до участі не допустили, тоді як її колишні спільниці, Австрія й Угорщина, запрошення одержали.

Програма заходу в Шамоні містила в собі лижний спорт, швидкісний біг і фігурне катання, а також хокей. У неофіційному командному заліку всіх обійшла Норвегія, що завоювала вдвічі більше балів, ніж фіни, що зайняли друге місце. А в хокейному турнірі, звичайно, перемогли канадці, що виграли всі матчі із сумарним загальним рахунком 110:3!