Історія Reebok

Історія ReebokІсторія Reebok починається в 1895 році, однак, по-справжньому популярною фірма стає лише в кінці 1970-х. В 1979 році Reebok розширює свою мережу в Європі, завдяки чому компанія одержує досить непоганий прибуток.

До того ж, цього року була підписана угода з одним великим американським торговцем, який займався продажем туристичних приналежностей. В 1982 році Reebok розробляє спеціальне взуття для жінок, яке, на диво практично всіх, починає користуватися просто божевільною популярністю.

Компанія Reebok уклала контракти з багатьма знаменитими спортсменами, у число яких входять: Тєрі Анрі, Андрій Шевченко, Ікер Касільяс, Олександр Овечкин, Джон Уолл, Льюіс Хэмілтон, Яо Мін і інші.

Сьогодні компанія Reebok займається виробництвом спортивного одягу, взуття та аксесуарів. Не дуже давно дану фірму викупив інший відомий виробник спортивного одягу Adidas. Завдяки такому злиттю Adidas і Reebok збільшили свої продажі в США майже на 12 млн. доларів.

Чому світло підсилює біль при мігренях?

У ході дослідження, опублікованого в Nature Neuroscience, було встановлено, яким чином світло стає пусковим фактором головного болю при мігрені. Це відкриття може дати надію мільйонам людей, підданих цьому виснажливому захворюванню.

Багато людей, страждаючи від нестерпних головних болів, могли виявити, що світло часто є поштовхом для початку болю, тому лікарі рекомендують пацієнтам лежати в темній кімнаті, поки приступ не завершиться. Дослідники виявили, що промені світла активують певні клітини головного мозку протягом декількох секунд шляхом поразки зорового нерва в задній частині очного яблука. Вони вважають, що саме ці клітини відповідають за вплив світла на початок приступу виснажливого болю в страждаючих мігренню.

Експерименти на тваринах показують, що навіть коли світло віддалене від клітин, вони залишаються активними до напівгодини. Тепер учені з медичного центру Beth Israel Deaconess Center (BIDMC) у Бостоні (США) сподіваються, що можуть бути розроблені ліки, здатні заблокувати сигнал із цих клітин у клітини мозку, що дозволить зняти біль. Уважається, що близько 85% людей, що страждають від мігрені, має також украй виражену світлобоязнь. «Пацієнти з мігренню можуть носити сонцезахисні окуляри, навіть уночі», — сказав професор Рамі Бурштейн із BIDMC і Гарвардської медичної школи. Також він додав, що навіть дуже тьмяне світло може підсилити біль при мігрені.

Однак лікарі виявили, що навіть сліпі, що страждають мігренню, можуть випробовувати світлобоязнь. У ході дослідження вивчалися дві групи. Пацієнти першої групи були повністю сліпі й не бачили світла. У другу групу були включені формально сліпі, але здатні бачити світло люди. «Хоча у хворих першої групи не відбулося погіршення головного болю від впливу світла, пацієнти другої групи показали чітку залежність хворих від світла, зокрема, синіх і сірих світлових хвиль, — сказав професор Бурштейн. — Це підказує нам, що механізм світлобоязні включає зоровий нерв, тому що в повністю сліпих зоровий нерв не несе світлові сигнали в мозок». Навіть після видалення джерел світла клітини залишалися активованими.

«Це допомагає пояснити, чому пацієнти стверджують, що їх головний біль підсилюється протягом декількох секунд після впливу світла, і відступає через 20-30 хвилин після того, як вони посидять у темряві», — додав професор Бурштейн.

«Клінічно це дослідження створює основу для виявлення шляхів блокування передачі хвороботворних імпульсів, що може дати можливість страждаючим від мігрені переносити світло без болю», — підсумував він.

Нова модель від Citroen має ім’я знаменитого кутюр’є

CitroenФранцузькі автомобілебудівники постійно дивують і приємно шокують своїми ідеями й технічними розробками, які є лідерами в даній області. І от у черговий раз команда Citroen створила стильну й комфортабельну модель авто, яка названа на честь успішного кутюр’є — DS3 Yves Saint Laurent. Можливо, якби машина була запущена в масовий продаж, то в стандартів Citroen з’явилася б маса шанувальників серед представників високої моди, які знають дійсну ціну стилю й тонкому смаку.

Однак червоний автомобіль зі смоляним дахом, на якому стоїть оригінальний символ Ів Сен Лорана, створений лише для привозу Vip-гостей на відкриття спеціалізованої ретровиставки робіт великого творця. Вона пройшла в Малому Палаці Парижа наприкінці вересня 2010 року й зібрала колег і учнів всесвітньо відомого маестро.

Вакцина проти туберкульозу згодиться для лікування астми

Після підбадьорюючих експериментів на лабораторних тварин і недавньої реєстрації патенту на ідею нового призначення протитуберкульозної вакцини, медичному світу залишається переконатися в правоті дослідників всесвітньо відомого Інституту Пастера ( Франція) шляхом проведення клінічних випробувань на пацієнтах.

Учені цього науково-дослідницького інституту переконані в тому, що стара вакцина проти туберкульозу, розроблена співробітниками цього ж центру ще в 1921 році, але тільки вже в новому — спеціально ослабленому варіанті, ефективна в лікуванні бронхіальної астми й інших хронічних захворювань дихальних шляхів. Звичайна форма вакцини не може бути використана для багаторазового застосування в терапевтичних цілях.

У ході експериментів на лабораторних мишах, здійснених у співробітництві декількома групами вчених з різних країн ( із Франції, Бельгії й Бразилії) вакцина чудово послужила для профілактики гіперреактивності й гіперчутливості дихальних шляхів до різних алергенів і для зменшення запальних процесів у них. При цьому у тварин не спостерігався розвиток бронхіальної астми, ні побічних дій, ні ускладнень від уведення вакцини. Говорять, що все велике — просто.

Ідея про використання вакцини проти туберкульозу для лікування хронічних захворювань дихальних шляхів народилася з аналізу ситуації за легеневою захворюваністю в Японії, де широко розповсюджений туберкульоз, але зате інші захворювання легенів зустрічаються значно рідше, ніж у Європі. На думку Посольства медицини, від цієї радісної новини в медиків просто захоплює дух. Схоже, що зовсім близьке вирішення проблем хворих із хронічними й невиліковними хворобами дихальних шляхів, супроводжуючих ще й високою летальністю.

Морська риба сповільнює старіння

Морська риба, така як лосось, макрель і сардини, багата жирними кислотами, які не тільки захищають від хвороб серця, але і є сьогоденням «еліксиром життя», стверджують американські дослідники з Університету Каліфорнії в Сан-Франциско.
Дослідження, у якому вивчали стан здоров’я 608 пацієнтів із серцевими захворюваннями, підтвердило, що жирні омега-3 кислоти контролюють біологічне старіння людини: вони перешкоджають укорочуванню тіломір — кінцевих ділянок хромосом.

У кожному циклі розподілу клітини, тіломіри, які можна вважати біологічним годинником людини, зменшуються. Коли їх довжина доходить до критичного значення, клітини втрачають здатність ділитися й умирають. Розвиток таких важких недуг, як рак є безпосереднім результатом клітинного старіння.

Їжа з підвищеним вмістом жирних кислот омега-3, збільшує життя лабораторних пацюків на третину, аргументують дослідники. У той же час немає підтверджених даних, чи усувають ці кислоти симптоми фізичного старіння організму — приміром, зморшки на шкірі.

Жирні кислоти підвищують шанси на виживання хворих після серцевих приступів, сповільнюють вікове погіршення інтелектуальних здатностей і допомагають запобігати змінам очей, які можуть приводити до сліпоти, свідчать результати експериментів.

При вживанні їжі, багатої жирними омега-3 кислотами, на 40 % знижується ризик розвитку рака кишківника, а також припиняється нагромадження амілоїдного білка в мозку пацієнтів із хворобою Альцгеймера, відзначають учені.

Компанія Porsche уперше за останні 15 років одержала річний збиток

Чистий річний збиток компанії Porsche за підсумками минулого фінансового року, що закінчився 31 липня поточного року, склав 2,52 мільярда євро, тоді як роком раніше автовиробник дістав прибуток у розмірі 6,29 мільярда євро. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Виторг компанії Porsche за минулий фінансовий рік склав 6,6 мільярда євро. Продаж автомобілів за той же період скоротився на 24 відсотка в порівнянні з минулим роком — до 75 тисяч 238 машин. Обсяги виробництва зменшилися на 27 відсотків — до 76 тисяч 739 автомобілів.

За словами керівництва німецького автовиробника фінансовий рік, що почався, найімовірніше, виявиться більш благополучним, ніж минулий. Частково цьому повинен посприяти продаж хетчбека Porsche Panamera, на який покладають більші надії.

Крім того, раніше представники Porsche заявляли, що якщо не враховувати «непрофільні» витрати компанії, то в даний момент Porsche є самим прибутковим виробником спортивних автомобілів у світі.

На думку представників Porsche, основною причиною фінансових втрат автовиробника є невдала спроба поглинути концерн Volkswagen. Крім власних чотирьох мільярдів євро, на скупку акцій VW компанія Porsche направила ще й позикові засоби, і до початку 2009 року сумарний борг Porsche перевищив 10 мільярдів євро. У підсумку, ситуація помінялася на протилежну — за результатами переговорів правлінь Porsche і VW, було вирішено, що Porsche стане 10-м брендом німецького концерну.

Раніше повідомлялося, концерн VW має намір придбати 49,9 відсотка акцій компанії Porsche. При цьому 3,9 мільярда євро підуть на придбання частки в Porsche, а 6,6 мільярда — на погашення боргу Porsche перед банками.

Сама небезпечна професія — …домогосподарка

Нарешті ваша мрія збулася, і ваш інтер’єр прекрасно доповнюють шикарні портьєри, королівське крісло й дорогий диван. Стоп. Якщо ви прагнете, щоб і через роки пишнота цих речей не постраждала, варто подбати про це заздалегідь. Тепер проблема збереження чистоти і якості дорогого текстилю вирішена. Розв’язок виглядає простим напрочуд: потрібно звернутися в хімчистку. Правда, не в будь-яку, а тільки в ту, яка запропонує чищення, з використанням мобільної американської технології «On-site». Унікальне устаткування «On-site», що дозволяє застосовувати надсучасні технології й реактиви для вологого й сухого чищення виробів з будь-яких текстильних матеріалів (натуральних і штучних), зроблять усі процедури безболісними для інтер’єру. Завдяки мобільній технології, чищення відбувається прямо у вас будинку.

А шикарні портьєри навіть не буде потрібно знімати з гардин, у результаті можливості чистити таким способом у висячому положенні, не дозволяючи тканині витягатися, і вилучити пил і плями мінерального й синтетичного походження. На чищення професіоналам буде потрібно всього 2-3 години роботи. Крім того, застосовувані в роботі препарати екологічно чисті, тобто безпечні для людини й свійських тварин. Реактиви цього апарату не містять хлор, практичні, так що під час процедури такого чищення немає необхідності видаляти із приміщення людей і тварин.

Крім того, сучасні хімчистки можуть запропонувати новітній засіб, відомий як захисне покриття «Composil». Що воно дає? При його нанесенні на оббивку вашого м’якого куточка, на килимове покриття, скатертину, портьєри, так на будь-яку тканину, виріб здобуває неймовірну здатність не усмоктувати бруд! Випадково пролита на диван кава більше не є проблемою, її буде досить просто промокнути серветкою. До того ж покриття від «Composil» зовсім непомітне й не міняє зовнішній вигляд тканини.

• Екологи США вважають, що сама небезпечна для здоров’я професія – домогосподарка.

• М’які меблі, килими, паласи, подушки, ковдри й ін. пористі матеріали наших жител — це склади різних побутових виділень, колонії живучих там кліщів, вірусів, мікробів, цвілі, грибків, а також поклади їх виділень і спор.

• Повітря в приміщеннях — від дрібного пилу, мікробів, вірусів, цвілі, грибків, їх виділень, а також від усіляких токсичних газів, заходів, виділень тварин і людину — ми очищаємо не пилососом або ганчіркою, і навіть не повітроочисником, а тільки своїми легенями!

Історія Red Bull

Ред БуллКомпанія Ред Булл (Red Bull) – це всесвітньо відомий австрійський виробник енергетичних напоїв. Одним з головних успіхів даної компанії є те, що вони виступають у ролі спонсорів і організаторів численних турнірів, приміром, Формула 1, у якій існує команда за назвою «Ред Булл».

Рецепт даного напою був придуманий в Азії, а вже після цього, через деякий час, адаптований на європейського споживача. Однак, нічого цього б не було без широкомасштабної рекламної компанії. Знаменитий слоган «Red Bull окриляє» відомий навіть людям, далеким від самого напою.

Спочатку, ніхто й не розраховував, що енергетичний напій зможе зайняти свою нішу на ринку, однак, саме Red Bull став одним із самих популярних напоїв і на сьогоднішній день приносить компанії дуже високий прибуток. Однак, не варто думати, що все так гладко. Наприклад, у Франції й Данії в 2001 році був заборонений продаж цього енергетичного напою, однак, через майже сім років, в 2008-му, реалізація Red Bull у Франції була відновлена.

Гормон насичення захищає від старечого слабоумства

Високі рівні гормону лептина пов’язані зі зниженим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера й інших видів старечого слабоумства. До таких висновків прийшли співробітники Бостонського університету в результаті багаторічного спостереження за літніми американцями.

У дослідженні, яке почалося в 90-і роки минулого століття, було задіяно кілька сотень чоловіків і жінок без ознак розвитку слабоумства, середній вік яких становив 79 років.

На першому етапі дослідження учасниками виміряли рівні лептина в плазмі крові. Цей гормон, який часто називають “гормоном насичення”, відповідає за контроль апетиту й регулює обмін речовин в організмі.

Повторне обстеження пенсіонерів, що включає МРТ головного мозку, проводилося протягом 1999-2005 років. Нарешті, в 2007 році була проведена остання, підсумкова оцінка розумових здатностей учасників.

З 198 старих, що дожили до останнього обстеження, ознаки старечого слабоумства були виявлені в 111 людей, 89 пацієнтам був поставлений діагноз “хвороба Альцгеймера”.

Розділивши учасників на чотири групи залежно від концентрацій лептина в крові, виявлених на початку дослідження, учені встановили виразний зв’язок цього показника з ризиком розвитку всіх видів слабоумства. У групі з найбільшою концентрацією гормону цей ризик був знижений на 68 відсотків.

Зі чверті досліджуваних з найбільш високими рівнями гормону ознаки слабоумства були виявлені в 6 відсотків. У групі з найнижчими концентраціями – в 25 відсотків. Високі рівні лептина були також статистично пов’язані з більшим обсягом речовини головного мозку наприкінці дослідження.

Звіт про дослідження опублікований в The Journal of the American Medical Association. Як відзначають автори публікації, у випадку, якщо отримані ними дані вдасться підтвердити більш масштабними дослідженнями, оцінка рівнів лептина в крові може стати одним з методів оцінки інсмідуального ризику розвитку хвороби Альцгеймера й інших видів старечого слабоумства. Крім того, на основі лептина можуть бути створені нові методи профілактики й лікування цих захворювань.

Африканські птахи перевернули правила статевого відбору

Самки деяких видів африканських представників сімейства шпакових хвастаються гарним оперенням і прагнуть вирости не менше самців. До такого висновку ще раз прийшла група Дастина Рубенштайна (Dustin Rubenstein) з інституту Землі при Колумбійському університеті.

Ще зі шкільного курсу біології кожному відомо, що серед птахів гарне пір’я і великі розміри звичайно мають «хлопчики». Зрівняти хоча б півня й курку або самку й самця павича. Дарвін назвав це явище статевим диморфізмом: самці виглядають яскраво й привабливо (і змагаються за жіночу увагу), у той час як самки – досить звичайні.

У результаті «дівчата» вибирають собі підходящого кавалера (критерії їх вибору не завжди постійні, а іноді шанс випадає зовсім не найкращим партнерам).

Однак для видів птахів, у яких жіночі особини живуть «родинами» (cooperative breeding), природа придумала свої правила. Статевий відбір у них працює по-іншому: самки теж конкурують за самців, інакше вони ризикують залишитися без пари й не продовжити свій рід. «У результаті риси, які звичайно ускладнюються в самців, починають розвиватися й у самок», — розповідає Рубенштайн.

Дастин спільно зі своїм колегою доктором Ірбі Ловеттом (Irby Lovette) з Корнелла довгий час спостерігав за життям 45 видів сімейства шпакових (Sturnidae), що живуть у Кенії. Це сімейство було обрано неспроста: птахи всередині нього дуже сильно відрізняються типами соціальної поведінки.

З’ясувалося, що ті пернаті, що жили більшими групами (а таких було близько 40%), мали набагато менш виражений статевий диморфізм, ніж ті, що жили одиноко. І самці й самки демонстрували гарне оперення й зразкові однакові розміри крил, пишуть автори роботи в статті в Nature.

Це явище, що з’явилося в ході еволюції, дозволяє самкам підшукати собі партнера, поборотися за ресурси й завоювати високий статус у своєму співтоваристві.

Відзначимо, що оперення птахів уже не раз змушувало біологів переглянути свої начебто устояні погляди. Так, за останні роки стало відомо, що його колір впливає на самооцінку пернатих, а одного разу колір пір’я підтверсм страх тварин перед червоним.