Маятник Фуко

8 січня 1851 Експериментуючи в підвалі власного паризького будинку, фізик Жан Бернар Леон Фуко в 2 години ночі зробив епохальний запис у робочому журналі — сконструйований ним прилад (в історію науки він увійде як маятник Фуко) наочно демонструє, що Земля обертається. Простий до примітивності агрегат являв собою п’яти кілограмову латунну кулю, підвішену до стелі на двометровому сталевому дроті. Площина хитання цієї кулі поверталася. Ніяких «засад» для подібної поведінки в маятника немає, так що насправді спостерігалося ні що інше, як обертання. 3 лютого Фуко продемонстрував свій маятник у Паризькій обсерваторії академікам, які одержали листи наступного змісту: «Запрошую вас постежити за обертанням Землі».

Самі захоплюючі подробиці історії з життєвих етапів Кореї Північної

Північна Корея відноситься до тих країн, які не мають подібності з іншими. Хоч дана країна й розвивається в умовах грізного економічного спаду, вона містить великий багаж ядерної зброї, займається ракетобудуванням, випускає супутники. Із цього всього можна вивести підсумок, що в країні продуктивно розвивається наука. У державі втримується досить-таки сильна армія й охорона, через це йти з нею на конфлікт не поспішають.

Країна захищена потужною міцністю, от тому захопити її неможливо. Ця держава можна сказати сама захищена з усіх. Тут майже відсутні злочинність і кримінал. Тут точна відсутність крадіжок, а тим більше яких-небудь нападів. Туристам також не варто турбуватися із приводу своєї безпеки – поза готелем їх завжди супроводжують гіди. Обходження з гостями в цій країні гідно заслуговує оцінок високих. З боку обслуговуючого персоналу відношення просто відмінне. Усі дуже привітні й гостинні. Вони з інтересом вислухують розповіді про інші країни, з інтересом і запалом запитання ставлять. Вони з болем у душі слухають і дивляться, що говорять про їхню країну за кордоном. Через це обмежений в’їзд у країну для тих письменників і журналістів, які пишуть статті знущального змісту.

Країна зможе пишатися своєю чудовою гірською природою. Жителі країни дуже дбайливо ставляться до тим місць, які є пам’ятниками: храми, королівські гробниці. Як уже говорилося, пересуватися по країні дозволяється тільки із супроводом гідів і тільки групами. Робити подорож дозволяється лише по домовлених маршрутах, які включають майже всі місця з пам’ятниками. Поспілкуватися з населенням або їх сфотографувати неможливо, тому що вони дуже бояться й шарахаються від приїжджих. Імовірно, тут відіграє роль вплив пропаганди. Гіди й обслуговуючий персонал не зараховуються до таких, вони дуже привітливі й товариські. Але можна сказати, що під час святкувань або процесій з танцями населення може теж відкритися повністю. Гіди звичайно попереджають про те, що слід обов’язково запитати про фотографування людей і інших об’єктів. У тому випадку, якщо ви ще не відвідали Північну Корею, то терміново зробить цю подорож!

Динозавр у вашому будинку

ПлеоНехитра на вид іграшка «Плео» фірми Joker AG насправді складається більш ніж з 2000 деталей, містить масу сервомоторів, сенсорів і, звичайно, електронний мозок. Динозаврик бачить і чує, сприймає й оцінює навколишній світ, його характер формується завдяки отриманим відчуттям. Плео може оцінити гарне відношення до себе, мікроклімат у родині та постарається знайти в ній своє місце. На відміну від живого організму його можна навчати, підключивши до комп’ютера і підправивши програму. На цей випадок іграшка постачається з  відкритим кодом, а на сайті компанії можна знайти програми для апгрейду. Хоча Плео і росте духовно, фізично він усе життя залишається ростом близько 20 сантиметрів і вагою півтора кілограма. Так що боятися його переродження в агресивного монстра не варто.

Точні подробиці захоплюючої дії королів із Франції у минулі часи

Франция относится к тем странам, какие могут легко похвастаться очень активной историей. Париж был всегда центральным французским городом. И так всегда было. Скорее всего, следует полагать, его основали галлы, но подлинный уровень этот город приобрел в девятьсот восьмом году, его предоставил Гуго Капет, какой был отцом длительной династии, которая прошла через всю историю Франции. Все стремились к тому, чтобы заметно расширить территорию Франции, а затем и не потерять захваченные земли. Сначала царям тяжело было управляться с постом главного руководства страной, и подчинялся лишь королевский домен, а остальные территории, хоть и были под властью короля, богатыми феодалами управлялись. Но со временем правителям удавалось подавить хотение феодалов быть у власти, было подавлено много восстаний, пока правителя не признали на свои земли.

Самый тяжелый отрезок времени предоставился ветви, называемой Капетингов – Валуа. С начала самого преобладали бунты и восстания, перерастающие в войну гражданскую, а затем длительная война столетняя с Англией. И только Карл VII в 1437 году сумел отвоевать французскую столицу. Именно при Валуа случилась религиозная кровавая резня – Варфоломеевская ночь, когда убиты были тысячи гугенотов. А в тот момент, когда Валуа сменила ветвь новая Капетингов – Бурбоны, центральный город был уже большим европейским городом, который занимал важную позицию в Европе. Вот именно они и закрыли славный род Капетингов, с каких взяла начало история французского государства.

Закончилась веха французских королей. Междоусобных войн не было больше, реакционные силы дальше пошли – четырнадцатого июля 1989 года началась великая революция во Франции. Именно после нее начала формироваться Фрнация современная. И данный процесс развивался такими активными темпами: монархия пала, но к власти в скором времени пришел император Наполеон, и его двор был также роскошен, как и при прежних королях. Далее к власти пришел следующий Наполеон, который потерпел поражение во время битвы с Пруссией. Потом к власти пришла коммуна, а вот короли олишь историей остались, а дворцы, в которых они некогда жили в течение долгих веков, сейчас открыты для обозрения миллионов посетителей.

У кліматичних змінах на землі винувато не тільки потепління, але й збільшення вологості.

По даним американських і британських дослідників, менш ніж за 30 років рівень вологості в приземних шарах підвищився на 2,2%. Учені вважають, що це явище не найкращим чином позначається па нашім самопочутті й здоров’ї, — сумний результат людської життєдіяльності, як і у випадку з викидами парникових газів. За прогнозами фахівців, до 2100 року вологість на планеті виросте на 24 відсотка.

Щелепи саблезубих тигрів не були небезпечною зброєю

Щелепи саблезубих тигрів не були небезпечною зброєю. Дослідники з Університету Ньюкасла (Австралія) вивчили череп прадавньої тварини, що жила у Північній Америці кілька тисячоріч назад, і зробили висновок, що ці хижаки поступались в силі сучасним левам. Величезні ікла саблезубого виглядали страхітливо, але потужність його укусу рівнялася приблизно 1 000 ньютонам — близько третини аналогічного показника в левів африканської савани. А ще такий тигр міг полювати тільки за великим здобиччю — для переслідування дрібної він був занадто важким. Так що в умовах критичного зменшення кількості великих тварин саблезубі тигри були приречені.

Чистий водень з яєчної шкарлупи

Інженери з Університету штату Огайо знайшли спосіб використання яєчної шкарлупи для вироблення водневого палива. Щоб одержати чистий водень, потрібно відокремити його від вуглекислоти. Тому вчені й подумали про шкарлупу, адже вона в основному складається з карбонату кальцію — одного з найсильніших природних абсорбентів. Якщо взяти однакову кількість вуглекислоти й шкарлупи, шкарлупа абсорбує 78% вуглекислоти. Згідно даним Департаменту сільського господарства США, в 2006 році в країні було зроблено близько 91 мільярда яєць, а це приблизно 455 000 тонн яєчної шкарлупи, яка могла б бути використана для виробництва водню.

Довідатися про своїх предків можна за лічені хвилини

Учені зі США, Греції й Пуерто-Ріко розробили програму, здатну визначити, звідки відбувається той або інша людина. Створений ними алгоритм заснований на порівнянні результатів генетичного дослідження зіскрібка із внутрішньої сторони щоки (звичайного джерела матеріалу для такого роду досліджень) з даними з банку даних Нармар, сформованого для вивчення різноманітності генотипів людей. За допомогою досить великого обсягу даних про цю різноманітність фахівці з точністю до 99% угадують походження конкретної людини, навіть якщо про нього зовсім нічого не відомо. Причому вдається як розрізнити представників близьких народів, таких як японці й китайці, так і виявити походження в сильно перемішаних популяціях таких як в пуерто-риканській.

Палац Уффіци

9 січня 1537  — Через два дні після вбивства першого герцога Флорентійського Алессандро Медічі сенат міста-держави обрав йому спадкоємця — спочатку в більш скромному ранзі глави муніципалітету. Це був 17-літній Козимо Джованні, представник бічної гілки того ж знаменитого роду. Втім, уже через півроку юний градоначальник прекрасно проявив себе при відбитті профранцузької інтервенції, за що й одержав від імператора Священної Римської імперії Карла V герцогський титул. В 1555 році Козимо I скорив сусідню Сієну, а через кілька років під владою Флоренції виявилася практично вся Тоскана. Але крім того, він залишився вірний традиційному для династії меценатському «курсу». Так, за його вказівкою Вазарі побудував палац Уффіци, за планом Мікеланджело був зведений міст Санта Трініта, значно розширився палац Пітти.

Полотно «Осліплення Самсона»

12 січня 1639  —  В листі Костянтину Хейгенсу, голландському поетові, великому державному діячеві й знавцеві мистецтва, досить шанований ним Рембрандт запропонував у знак вдячності прийняти дарунок — полотно «Осліплення Самсона». Вдячності — за те, що Хейгенс, що був особистим секретарем штатгальтера (глави виконавчої влади) Нідерландів принца Фредеріка Хендрика Оранського, порекомендував своєму патрону замовити саме цьому, ще маловідомому художникові серію картин «Страсті Христові» для палацової галереї. Це замовлення відразу ж залучило до нього інтерес покупців і торговців живописом. Невідомо, чи прийняв Хейгенс подарунок. Швидше за все, ні. У всякому разі, згодом «Осліплення Самсона» виявилося в Штеделевському інституті мистецтв Франкфурта-на-Майні в Німеччині..